Wycieczka dookoła świata

Podróż dookoła świata jest marzeniem bardzo wielu osób. Chyba każdy z nas słyszał o słynnej książce napisanej o odbyciu podróży przez osiemdziesiąt dni przez kilku bohaterów żyjących w Anglii w XIX wieku. Wiele osób zainspirowało się tym dziełem i zapragnęło podróżować, aby zobaczyć liczne zabytki znajdujące się na świecie. Niestety aby wyruszyć  w podróż dookoła świata trzeba spełnić wiele wytycznych.

Taka wyprawa nie należy do najtańszych nawet wtedy, gdy tnie się koszty oszczędzając na biletach i noclegach. Ponadto trzeba mieć na uwadze to, że zajmuje ona sporo czasu, a większość dorosłych musi poświęcać się pracy zarobkowej na etacie. Marzenie o długim urlopie jest więc mało osiągalne... Dlatego też warto troszeczkę pomyśleć o tym, by tą podróż rozbić na mniejsze etapy. Będzie zarówno taniej, jak i korzystniej czasowo. Ponadto każdy kraj będzie można zwiedzić  o wiele dokładniej, a wszelkie atrakcje turystyczne będą łatwiej dostępne. Obecnie wycieczki zagraniczne  http://www.wyjazdy-zagraniczne.pl/ nie należą do najdroższych opcji i mogą sobie na nie pozwolić zarówno osoby zarabiające średnią krajową, jak i te mogące szczycić się nieco wyższymi pensjami. Za wyjazd do Chorwacji zapłacimy dwa, trzy tysiące złotych, a na Słowację nawet półtora. Jest to dość tanie w porównaniu do wizyty w polskich nadmorskich kurortach, które latem pękają w szwach. W końcu Polacy wiedzą gdzie można tanio wyjechać, dlatego od wielu lat powodzeniem cieszy się Bułgaria ze złotymi plażami, Grecja, Węgry, ale również Włochy i Hiszpania.

wycieczki 2018Przez kilka miesięcy pracy można z powodzeniem zaoszczędzić na wakacyjną podróż zajmującą dwa tygodnie, i co jakiś czas odhaczać z listy krajów do zwiedzenia jedno państwo. Jest to dość łatwe do realizacji, a z pewnością bardziej przybliża do spełnienia marzenia o podróżowaniu po całym świecie, aniżeli siedzenie w kraju.